زیست¬شناسی سامانه¬ای و هوش مصنوعی

نشست علمی ویژه با موضوع: زیست­شناسی سامانه­ای و هوش مصنوعی

زیست شناسی سامانه­ای به مدلسازی و تحلیل ریاضی سیستم­های زیستی پیچیده با رویکردی جامع می­پردازد. این حوزه به عنوان یک زمینه­ی پژوهشی میان­ رشته­ای مبتنی بر زیست­شناسی، از نظریه­ی سیستم­ها و کنترل، علوم داده، شبیه­سازی کامپیوتری و هوش مصنوعی در جهت آنالیز محاسباتی رفتار و نحوه­ی ارتباط اجزای سیستم­های زیستی شامل مولکولها، سلولها، بافت­ها، اندام­ها و ارگانیسم­ها بهره می­گیرد. زیست­شناسی سامانه­ای با استفاده از پردازش هوشمند داده­های امیکس (مانند ژنومیکس، پروتئومیکس و متابولومیکس) و تحلیل مشاهده­پذیری-کنترل­پذیری مسیرهای زیستی (همچون شبكه­هاي تنظیم ژنی، مسیرهای سیگنالینگ، شبکه­های بر هم کنش پروتئین-پروتئین و مسیرهای متابولیکی)، قادر به ایجاد تحولی قابل توجه در حوزه تشخیص و درمان بیماری­های پیچیده می­باشد.

از پژوهشگران و متخصصین محترم در این حوزه دعوت مي­شود تا پژوهش هاي اصيل و منتشر نشده خود را در زمينه­ي محورهاي زير (و سايرمحورهاي مرتبط) جهت داوری برای کنگره ارسال نمايند.

  1. oپردازش هوشمند داده­های امیکس و مولتی امیکس (ژنومیکس، پروتئومیکس، متابولومیکس و ...) به کمک تکنیک­های هوش مصنوعی مانند منطق فازی، یادگیری ماشین، داده­کاوی نرم و ...
  2. oمدل‌سازی ریاضی، شبیه سازی کامپیوتری و تحلیل مسیرهای زیستی و شبکه­های بیوشیمیایی (شبكه­هاي تنظیم ژنی، مسیرهای سیگنالینگ، شبکه­های بر هم کنش پروتئین-پروتئین، مسیرهای متابولیکی و ...)
  3. oآنالیز چند مقیاسی نحوه­ی بر هم کنش اجزای سیستم­های زیستی
  4. oمدلسازی محاسباتی و تحلیل دینامیک سلول
  5. oاستفاده از تئوری کنترل، سیستم­های دینامیکی، سیستم­های غیرخطی و آشوب در زیست شناسی سامانه­ای
  6. oکاربرد زیست شناسی سامانه­ای در مدلسازی ریاضی، تحلیل و کنترل مکانیسم بیماری­های پیچیده در مقیاس سلولی-مولکولی مانند انکولوژی سامانه­ای، علوم اعصاب سامانه­ای و ...
  7. oکاربرد زیست شناسی سامانه­ای در طراحی روش­های درمانی نوین مبتنی بر سلول­های بنیادی و ژن درمانی
  8. oکاربرد زیست شناسی سامانه­ای در طراحی مدارهای زیستی مصنوعی و نانورباتیک زیستی
  9. oنمونه­های واقعی کاربرد زیست‌شناسی سامانه‌ای در پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، کشاورزی و ...

 

لطفا از راهنمای ارسال مقالات کنگره هوش محاسباتی CCI 2020 استفاده و مقالات خود را مستقیما از طریق وب سایت http://cfis2020.um.ac.ir/ ارسال نمایید. در هنگام ارسال محور ”Systems Biology and Artificial Intelligence” را انتخاب نمایید و همچنین عنوان و شناسه مقاله خود را به ‌دبیر مهمان این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ایمیل فرمایید. مقالات ارسال شده به نشست علمی کاملا مشابه سایر مقالات ارسال شده به کنگره منتشر و نمایه می شوند. مهلت تمدید شده ارسال مقالات 1 آذرماه 1398 می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص این نشست می­توانید با سردبیر مهمان تماس بگیرید.

دبیر مهمان:

دکتر علیرضا روحانی منش

آزمایشگاه سیستم­های هوشمند و رباتیک، گروه مهندسی برق، دانشکده مهندسی، دانشگاه نیشابور.

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Sponsors / Supporters

LOGOs-New
LOGO3